Náš příběh

Projekt Ethnocatering vychází z koncepce sociálního podnikání Inbáze, z. s.

Kuchařky a kuchaři pracující v Ethnocateringu jsou cizinci, kteří z různých důvodů (politických, sociálních, ekonomických) přišli, často s velmi pohnutými osudy, hledat nový domov do České republiky. Tito lidé se často nachází ve složité životní situaci a jejich integrace bývá pozvolnější. Přichází prakticky s nulovým hmotným bohatstvím, ale s obrovským duševním bohatstvím – perfektní znalostí své domácí kuchyně. Toto přirozené know-how Ethnocatering využívá a zároveň poskytuje férovou práci, která je jim blízká. Tito lidé mají možnost se dále vzdělávat a rozšiřovat si svoji kvalifikaci.

„Rovné šance pro migrantky“

Naším fungováním podporujeme také rovné příležitosti žen a mužů, kdy hlavně migrantkám umožňujeme získat pracovní zkušenosti a pomáháme jim tím se vstupem na otevřený trh práce.

Tradiční exotické pochoutky

Nabízíme profesionální cateringové služby, přes 70 druhů originálních jídel domácích kuchyní ze zemí původu našich kuchařek. Každá z žen připravuje jídla podle původních receptů, a tím dává jednotlivým pokrmům autentickou chuť a originalitu. V tuto chvíli se jídla rekrutují zejména z oblastí Blízkého východu, Kavkazu a Střední Asie. Pod vedením šéfkuchařů vznikají v kuchyni Ethnocateringu jídla z různých koutů světa (Arménie, Ukrajiny, Afghánistánu, Maroka a Sýrie).

Jedna třetina zisku z Ethnocateringu je použita na rozvoj integračních programů komunitního centra InBáze, které pomáhá migrantům nalézt důstojné místo v české společnosti.

Ethnocatering v číslech
180 +
uspořádaných akcí
60 +
spokojených zákazníků
7
druhů jídel

Spokojení klienti

Jednoznačně jste byli nejlepší catering, co jsme kdy na podobných akcích měli. Jídlo bylo fantastické. Já jsem samozřejmě věděla, co nás čeká, ale všichni ostatní byli překvapení, že catering může být i o jiném jídle než o guláši a řízkách.
— Michaela Hráská z IKEA —

Kdo využívá naše služby

Přesunout se na začátek